ייעוץ זוגי

המעבר מיחיד לזוג, הוא מעבר מרגש. ההתאהבות. הריגושים. המשיכה המטורפת. הכמיהה לבלות אחד עם השני כל הזמן ועוד קשת רחבה של רגשות.

במהלך הזמן, ככל שאנו מכירים אחד את השני, מתחילות אי ההסכמות שאולי מתפתחות לבעיות? ואולי למריבות? ואולי גם לפיצוצים.

המערכת הזוגית, מושפעת מאוד מהמיומנויות הבינאישיות ומיומנויות התקשורת שכל אחד מכם מביא לזוגיות. חלק גדול מהקשיים הזוגיים נובעים בשל תקשורת לקוייה, משום שכל אחד מכם מביא עולם מושגים פנימי, שלא תמיד הוא ברור ונהיר לבן הזוג שלכם.

ובנוסף לבעיות בתקשורת, מצטרפים קשיים נוספים, הקשורים להתמודדויות שלכם כזוג עם משימות החיים: גידול וחינוך הילדים, קושי כלכלי, חלוקת תפקידים, ראיית עתיד משותפת, קשר עם משפחות המוצא ועוד ועוד. המשותף לכל הנושאים הוא מתן מענה לצרכים האישיים בתוך הזוגיות

בטיפול, משנים ומחזקים תקשורת טובה וזאת כדי ליצור שפה זוגית משותפת שתסייע לכם בחייכם הזוגיים. תקשורת טובה, מבוססת על הקשבה, קבלה מבלי לשפוט אחד את השני, מתן מקום לשונות ביניכם ולהבין שהדעה של שניכם נחשבת ויש לה מקום. 

בני הזוג, בנויים אחרת אחד מהשני. הם בעלי צרכים שונים, מטרות וראיית עתיד שונה, ערכים ואמונות שונות ומתוך שוני זה הם צריכים להסתגל ולהתאים את עצמם אל המציאות. התמונה הופכת למורכבת יותר כאשר נולדים הילדים. המעבר מזוג למשפחה הופך את ההתמודדות למורכבת יותר הדורשת ביצוע התאמה של הזוג למצב החדש.

כאשר קיים קונפליקט ואי הסכמה בין בני הזוג לגבי הצרכים האישיים, הדבר עלול לייצר קשר זוגי עויין, תוקפני,  מנותק שעלול להפוך את הזוגיות לקשה ביותר.

המטרה בטיפול זוגי, היא לבנות יסודות זוגיים טובים יותר המבוססים על מרכיבים של הבנה, יכולת להתפשר כשצריך, כבוד, מרחב אישי ועוד צרכים היחודיים לכל זוג.

אני מזמינה אתכם לעשות את הצעד הראשון בהתמודדות עם המצוקה הזוגית ולתאם פגישה ראשונה כדי להחליט על תחילת טיפול.

אם אתם רוצים להבין יותר, מוזמנים לצפות בסרטונים המצורפים: