יעוץ קריירה

החיים שלנו מתנהלים ברובם בתוך שגרה קבועה וידועה היוצרת תחושה של בטחון וידיעה. לעיתים מתרחשים בתוך קו החיים שלנו אירועים מטלטלים אשר מערערים בטחון זה.

פיטורים ממקום העבודה או הרצון לשנות מקצוע וקרירה היא אחת מהדוגמאות, כיצד אפשר להפוך את ה"עז למתוק". במהלך שנותי הרבות בתחום היעוץ, פגשתי אנשים רבים (ואני בכללם) שהמציאות הביאה אותם למצב של שינוי במקום העבודה: חלקם פוטרו, חלק שני התפטר בעיקר בשל הרצון לעשות שינוי בחייו. המעבר ממצב של בטחון כלכלי למצב של חוסר ודאות גרם לחששות רבים וחרדות, לדכדוך ופסימיות ובמקרים קיצוניים אפילו לסימפטומים פיזיים ומחלות.

באופן כללי ניתן לתאר התמודדות דומה של אנשים עם מצבים בהם המציאות "מכתיבה" להם אירועים:

שלב הכחשה – "זה לא יכול להיות".

כעס – "למה דווקא אני".

מיקוח – "אעשה הכל, רק תן לי עוד כמה שנים".

דיכאון – "הכל חסר טעם, בשביל מה לטרוח".

קבלה – השלמה עם המצב שהוכתב.

משך הזמן במעבר משלב אחד לשני הוא אינדיבידואלי. יש אנשים שמגיעים לשלב הקבלה תוך תקופה קצרה בעוד אחרים "נתקעים" בשלב ההכחשה והכעס תקופה ארוכה.

הטענה העיקרית שלי היא שאי אפשר, וגם אין טעם להתווכח עם המציאות. זה לא יעזור לשאול שאלות כמו למה זה קרה לי? איך יכול להיות שמקום העבודה ויתר על עובד מסור כמוני? אלו שאלות שאינן משרתות אותנו ולא עוזרות לנו להתקדם הלאה.

היכולת שלנו לשלוט על אירועים שקורים לנו היא אפסית בעוד שעל הפרשנות שאנו נותנים לאירוע, לרגשות שמתעוררים בקרבנו ולתגובה שלנו, יש לנו יכולת לשלוט.

יעוץ קרירה מאפשר עבודה על שינוי פרספקטיבות וזוויות ראייה ונותן אפשרות להרחבת האופקים ולשחרור "מעצורים" שמונעים מאיתנו להתפתח בקרירה ולמצוא סיפוק אישי בעבודה.

20 שנות ניסיון – תואר שני – מטפלת CBT מוסמכת  יחס אישי ואכפתיות

צרי קשר מהיר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן